06 Temmuz 2020 Pazartesi 17:10 Asayiş

DİRİ DİRİ YAKILMIŞTI: VAHŞİ CİNAYETLE İLGİLİ 6 KİŞİ TUTUKLANDI

Diri diri yakılmıştı: Vahşi cinayetle ilgili 6 kişi tutuklandı

Körfez ilçesinde, 2002 yılında kayıp olarak bildirilen, 2009 yılında ise hakkında gaiplik kararı verilen Mustafa Yılmaz'ın (39) öldürüldüğü ortaya çıktı. Mustafa Yılmaz'a işkence yapıp, otomobilinde diri diri yakarak öldürdüğü belirlenirken, soruşturma kapsamında gözaltına alınan 10 şüpheliden 6'sı tutuklandı

Körfez ilçesinde yaşayan Mustafa Yılmaz'ın ailesi, 30 Ağustos 2002 tarihinde Yılmaz'ın kendisine ait otomobille birlikte kayıp olduğu yönünde polise başvurdu. O dönem yapılan soruşturmada Yılmaz bulunamadı. Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet ve Gasp Büro Amirliği ekipleri, hakkında 2009 yılında gaiplik kararı çıkarılan Mustafa Yılmaz'ın dosyasını yeniden inceledi. Dosyadaki ifadelerin çelişkili olduğunu değerlendiren ekipler, Mustafa Yılmaz'ın öldürülmüş olabileceği üzerinde durdu.

DİRİ DİRİ YAKIP UÇURUMDAN ATTILAR

Dosyayı ve şüphelileri yeniden mercek altına alan ekipler, olay tarihinde M.S. isimli kadının çelik konstrüksiyon işi yapan patronu Mustafa Yılmaz ile birlikte kaçtığını, daha sonra M.S.’nin eşi B.B.’nin, Konya’ya giderek eşinin babası S.S., amcası A.S. ve amcasının oğlu R.S. ile görüştüğü ve hep birlikte M.S.'yi aramak için Kocaeli'ye geldiklerini belirledi. Ailenin, Kocaeli'de İ.K., O.K., N.T., E.A. ve C.D. isimli kişilerle anlaştığı tespit edildi. Araştırmayı derinleştiren ekipler, aile üyelerinin Mustafa Yılmaz'ı otomobiliyle birlikte o tarihte dağlık arazi olan Körfez ilçesi İlimtepe bölgesine götürdüğünü ve burada bir süre işkence yaptıktan sonra bağlayıp, otomobilinde diri diri yakarak uçurumdan attıklarını tespit etti.

6 KİŞİ TUTUKLANDI

Emniyetteki işlemleri tamamlanan 10 şüpheli, ‘Canavarca hisle ve tasarlayarak adam öldürmek’, ‘İşkence yapmak ve delilleri karartmak’ suçlamalarıyla Körfez Adliyesi'ne sevk edildi. Şüphelilerden S.S.'nin yaşlılığından ötürü yürüteç yardımıyla yürüyebildiği görüldü. Şüphelilerin nakli için getirilen otobüse binemeyen S.S., ayrı bir araç ile adliyeye götürüldü. Soruşturma kapsamında gözaltına alınan 10 şüpheliden adliyeye sevk edilen S.S., A.S., R.S., İ.K., N.T. ve O.K. tutuklandı. 3 kişi savcılıkta ifadelerinin alınmasının ardından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken, 1 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER