05 Aralık 2019 Perşembe 17:18 Güncel

GÜMÜŞ: TELEVİZYON KANALLARI ŞİDDETİ ÖZENDİRİYOR

 Gümüş: Televizyon kanalları şiddeti özendiriyor

Körfez Belediyesi’nin MHP’li eski Meclis Üyesi ve Körfez Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Gümüş, televizyon kanallarında yayınlanan dizi ve yapımlarda şiddetin özendirildiğini iddia ederek, sert dille eleştiri yaptı

Mehmet Gümüş konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamasında, “Televizyon kanalları şiddeti özendiren diziler ve yapımlar yayınlıyorlar. Yalnızca kadına değil, doğaya, çocuklara, hayvanlara kısacası bütün canlılara yapılan şiddetin kınanması gerekmektedir. Şiddeti özendiren bütün yayınlar ve diziler hakkında hükümet ciddi tedbirler almalıdır. Bu tedbirlere uymayanlara ciddi yaptırımlar gerçekleşmelidir” dedi.

ÖNLEMLER ALINMALI

Daha önce de bu konulara değinen Mehmet Gümüş, gerekli tedbirler alınmadığı için bu tür yapımların halkın üzerinde tahrip edici etkilerinin arttığını belirterek, “Tedbir alınmazsa bu tahribat artar ve istenmeyen olaylar artarak yaşanmaya devam eder. Çizgi filmlerde bile şiddet sahneleri yer almaya başladı. Birçok kanalda şiddet sahnelerinin yer aldığı dizi ve yapımlar yer alıyor, kesinlikle bu konuda gerekli önlemler alınmalıdır” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER