06 Temmuz 2020 Pazartesi 21:41 Güncel

AKTAŞ: DARICA’DA İHALELER AKP’LİLERE GİTMİŞ!

Aktaş: Darıca’da ihaleler AKP’lilere gitmiş!

CHP Darıca İlçe Başkanı Gökhan Aktaş, Darıca Belediyesi’nin çalışmalarını değerlendirdi. Başkan Aktaş, “Adrese teslim ihaleler var. Ramazan yemeği ihalesi yapılmış 2019’da. 3 firma başvurmuş en yüksek teklifi veren firma kazanmış ihaleyi. Firmanın 3 ortağı da AK Parti’nin eski meclis üyeleri. Çay bahçesi ihalesi yine aynı” dedi

CHP Darıca İlçe Başkanı Gökhan Aktaş ve belediye meclis üyeleri Darıca Belediyesi’nin faaliyetlerini değerlendiren bir basın açıklaması gerçekleştirdi. CHP İl Binası’nda yapılan basın toplantısında İl Başkanı Harun Yıldızlı da hazır bulundu. İlçe Başkanı Aktaş şunları söyledi: “Darıca belediyesi 197 milyon 500 bin TL olarak tahmini bütçe belirledi. 134 milyon lira gelir bütçesi oluşturuldu. Sapma oranı yüzde 33. Bu oranla 64 milyon lira gelir elde edilemediği ortaya çıkıyor. Kapalı spor salonu yatırımı da kaba inşaat halinde devam ediyor. Darıca halkı yatırımlardan hala faydalanamadı. 64 milyon lira tahsilat yapılamadı. Darıca Belediyesi’nin bütçesi ortayla geçiyor sınıfı.

TOPLAM BORCU 131 MİLYON LİRA

Belediyenin kamuya borcu 32 milyon lira düzeyinde. Belediyenin kısa ve uzun vadeli toplam borcu 131 milyon lira. Bu belediyenin bütçesi kadar borcu var neredeyse. Adrese teslim ihaleler var. Ramazan yemeği ihalesi yapılmış 2019’da. 3 firma başvurmuş en yüksek teklifi veren firma kazanmış ihaleyi. Firmanın 3 ortağı da AK Parti’nin eski meclis üyeleri. 576 bin 750 TL’ye ihaleyi almışlar. Çay bahçesi ihalesi yapılmış. İhale yerel seçimden 2 gün önce yapılmış. İhaleyi dönemin AK Parti Meclis üyesi İsa Baylan’ın yeğeni Abdurrahman Baylan almış. 10 yıllığına verilmiş bu ihale. 

VİCDANINA SESLENİYORUM

Gönül Birliği Kapısı adlı pleksiye 676 bin lira para harcanmış. Kocaeli kamuoyunun vicdanına sesleniyorum; Herkes duyarlı olsun. Botanik parkla ilgili tanıtım organizasyon hizmeti alınmış. 3 bin 500 kişiye park açılışında yemek verilmiş. Gebze Belediye Başkanı eski özel kalem hakkında inceleme yaptırdı. Biz aynısını Darıca’nın da yapmasını istiyoruz. Ortak anlayışla bir bütçe oluşturalım ve Darıca halkını dinleyelim.”

HESAPLARINA BAKIN ANLARSINIZ

Millet İttifakı’nın Darıca Belediye meclis üyeleri Gökbur Bektaş ve Cevat Talçın’ın AK Parti’ye üye olmasına dair de konuşan CHP Darıca İlçe Başkanı Gökhan Aktaş, “Arkadaşlar yeni istifa etmediler. 18 Mart’ta istifa ettiler. 4 aydır istifa etmiş durumdalar. Arkadaşlar üstün siyasi görüşlerini AK Parti’ye aktarsınlar. Umarım orada bizim ileri sürdüğümüz yolsuzluklarla mücadele ederler. Sosyal medya hesaplarına bakarsanız AK Parti’ye neden, hangi ekonomik nedenlerle geçtiklerini anlarsınız” diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER