26 Ocak 2021 Salı 16:41 Güncel

CHP DERİNCE’NİN PARTİ BAYRAKLARINA SALDIRI

CHP Derince’nin parti bayraklarına saldırı

CHP Derince İlçe binasının önünde asılı bulunan parti bayrakları kimliği belirsiz kişiler tarafından kesilerek yerlere atıldı

CHP Derince İlçe binasının önünde asılı bulunan parti bayrakları kimliği belirsiz kişiler tarafından kesilerek yerlere atıldı. Bayrakların kesilerek yerlere atılmasına tepki gösteren İlçe Başkanı Birkan Koçak bir açıklama yaparak yaşanan olaya tepki gösterdi. Koçak şunları söyledi: ‘’

SAYGISIZ SALDIRI

Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye’nin teminatı, ülkemizin kurucu partisidir. Türkiye Cumhuriyeti devleti kurulduğundan bu yana devletimize ve partimize hizmet eden her bir vatandaşımız,  İstiklal ve devrim şehitlerimizin gurur ve şerefle taşıdığı parti bayrağımıza yapılan saygısız saldırıyla güne başladık.  CHP Derince ilçe binamızın önünde asılı bulunan parti bayraklarımız bilinmeyen bir nedenle kesilerek yere atılmıştır.  Ülkemiz, ilimiz ve Derincemiz için bir çok fedakarlık ve emekle durmadan çalışan bizler bu eylemi; hoşgörü ve farklı seslere tahammülden yoksun şahısların  bir saldırısı olarak algılıyoruz. 

HAKLARINI SAVUNUYORUZ

Bu eylemi gerçekleştiren şahısların göz ardı ettikleri şudur ki; Biz CHP Derince İlçe Başkanlığı olarak çalışmalarımızdan rahatsız olanların bile haklarını savunma mücadelemize devam edeceğiz. Saldıran veya saldırganların bulunması için emniyet müdürlüğüne gerekli şikayet dilekçesini verdiğimizi partili tüm dava arkadaşlarımıza ve Derinceli dostlarımızla paylaşma gereği duyuyoruz.

SEVGİ DİLİ VE KARDEŞLİK

Bu ve benzeri olayların, siyasete ve ülkedeki her bir toplumsal olaya tesir eden kin ve düşmanlık dilinin bir sonucu olduğu bilinmelidir. Toplumun öncelikle bu dilden kurtulması, sevgi dili ile kardeşlik içinde yaşayabilme idealimizle toplumsal bütünlüğü sağlamak ve halkın sorunlarını dile getirme mücadelemize devam edeceğiz. Halkın iktidarında, ayrışmanın değil birleşmenin; düşmanlığın değil, kardeşliğin egemen olduğu bir ülke yakın. İnancımız, umudumuz ve sevgimizin ışığında aydınlık bir gelecek yakın.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER