29 Haziran 2020 Pazartesi 12:23 Güncel

DİSK'TEN KIDEM TAZMİNATI EYLEMİ: KIDEME UZANAN ELLER KIRILIR

DİSK'ten kıdem tazminatı eylemi: Kıdeme uzanan eller kırılır

Kocaeli'de Bekaert fabrikası önünde işçilere seslenen DİSK Genel Sekreteri ve Birleşik Metal İş Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu, "Kıdeme uzanan eller kırılır" diye belirtti

Kıdem tazminatının 'Tamamlayıcı Emeklilik Sistemi' adı altında gasp etme girişimine karşı DİSK, Kocaeli'de Bekaert fabrikası önünde eylem yaptı. Eyleme DİSK Genel Sekreteri ve Birleşik Metal İş Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu, Disk Kocaeli Şube Başkanı Vedat Küçük ve  DİSK üyesi işçiler katıldı. Eylemde konuşan Serdaroğlu, "Kıdeme uzanan eller kırılır" diyerek bu konuda asla taviz vermeyeceklerini söyledi.

İŞÇİ SINIFINA SALDIRI VAR

DİSK Genel Sekreteri ve Birleşik Metal İş  Adnan Serdaroğlu, "İşçi, Ankara'ya yürüdü ve DİSK'e sahip çıktı. Bugün sadece DİSK'e değil, Türkiye işçi sınıfına saldırı var. Bu zor zamanda kıdem tazminatına göz koydular. Biz 99 depremini yaşadık. İnsanlar, göçük altındayken SSK ile ilgili kanun çıkardılar. İnsanların mezarda emekli olmasını sağlayacak kanun çıkardılar. Şimdi de insanlar ölümle savaşırken kıdem tazminatını gündeme getirdiler. İşçinin parasıyla varlıklarını sürdürmek istiyorlar. İşsizlik sigortasını bitirdiler gelir kaynağı yaratmak istiyorlar. Sİzler de bunlara tepki göstermek zorundasınız" diye belirtti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER