09 Ekim 2019 Çarşamba 13:22 Güncel

KARADENİZ: KAMYONCU ESNAFI DESTEK BEKLİYOR

Karadeniz: Kamyoncu esnafı destek bekliyor

Körfez Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ali Karadeniz, nakliyeci ve taşımacı esnafının acilen desteğe ihtiyacı olduğunu söyledi. Karadeniz, güçlükle ayakta duran esnafın yıllarca söylenmesine rağmen istenen desteği göremediğini ve zor günler yaşadığını ifade etti

Tarımda ve sanayide olduğu gibi kamyoncu ve nakliyeci esnafına da destek verilmesi gerektiğini belirten Körfez Şoförler Odası Başkanı ali Karadeniz, “Geçtiğimiz yıldan bu yana maliyetlerinde ciddi bir artış olan kamyoncu, nakliyeci esnafımızın desteğe ihtiyacı var. Tarımda, sanayide, balıkçılıkta verilen destekler gibi kamyoncu, nakliyeci esnafımıza da ayakta kalabilmesi için özellikle akaryakıtta destek sağlanmalı” dedi.

NEFES ALDIRACAK

Artan maliyetlerle birlikte kamyoncu ve nakliyeci esnafına destek verilmesi gerektiğini ifade eden Karadeniz, “Uzun zamandır nakliyeci, kamyoncu esnafımız mazot parasına iş yapmak zorunda kaldığı için ayakta durmakta zorlanıyor. Çiftçiye, balıkçıya, sanayiciye ve birçok sektöre destek verildiği gibi kamyoncu ve nakliyeci esnafımıza da destek verilmeli. Kamyoncu esnafımızın maliyetlerinin son dönemde yüksek oranda artması en çok bizim esnafımızın belini büküyor. Bununla birlikte özellikle büyükşehirlerde kamyon ve tırlar için garajların olmaması da büyük eksiklik. Ülkemizde taşımacılığın yüzde 94'ü karayolu ile yapılmaktadır. Maliyet kaleminde en büyük payı akaryakıt harcamaları almaktadır.  Bu yüzden ticari akaryakıt başta olmak üzere destek verilmesi kamyoncu ve nakliyeci esnafımıza nefes aldıracaktır. En önemlisi mutlaka akaryakıtta indirime gidilmelidir. Esnafımız uzun zamandır bu konuda talepte bulunmasına rağmen, başka alanlarda yapılan indirim taşımacı ve nakliyeciye yapılmamıştır" şeklinde konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER