03 Haziran 2020 Çarşamba 10:01 Güncel

KOCAELİ'DEKİ PROJELER DE VAR... ÖZEL BANKALARDAN 2 YIL ÖDEMESİZ KREDİ

Kocaeli'deki projeler de var... Özel bankalardan 2 yıl ödemesiz kredi

Kamu bankalarının sıfır konutta kredi faizini 0.64’e, ikinci elde 0.74’e çekip 12 ay ödemesiz 15 yıl vade imkânı sunmasının ardından özel bankalar da son dakika hamlesi ile 2 yıl ödemesiz dönem başlattı

Ev alacak vatandaşlar "Konut kredi faiz oranları ne kadar? En düşük konut kredisi faiz oranı hangi bankada?" gibi sorulara yanıt ararken, yeni bir gelişme yaşandı. Kamu bankalarında sıfır konutlar için faiz oranı yüzde 0,64'e kadar düşürüldü. İkinci elde faiz yüzde 0,74 olacak. Konut kredisinde peşinat oranı yüzde 10'a çekildi. Bu gelişmenin ardından ev alacaklara özel bankalardan son dakika müjdesi geldi. Markalı konut projelerinden ev alan vatandaş 24 ay taksit ödemeyecek, ödemeler 3. yılda başlayacak. Sektör temsilcileri daha önce yapılan hiçbir kampanyada bu fırsatın sunulmadığına dikkat çekiyor.

İLK ETAPTA 30 PROJEDE

Emlak Konut GYO öncülüğünde yapılması planlanan kampanyada önce liste fiyatı üzerinden yüzde 10 indirim uygulanacak. Sonrasında vatandaş yüzde 5 peşinat verecek. Yüzde 15 de teslime ödenecek. Vatandaş kalan yüzde 80 için de aylık yüzde 0.70 bandından oranlarla konut kredisi kullanacak. Kredi kullanan vatandaş 2 yıl taksit ödemeyecek, 3. yıla başlarken ödemeler yapılacak. Özel sektörün kampanyasında vade seçenekleri 10 ve 15 yıl olarak tüketiciye sunulacak. Kampanyanın ilk etapta yaklaşık 30 projede uygulanması bekleniyor. Bu projeler İstanbul, İzmir, Ankara, Gebze, Konya ve Denizli’de yer alıyor. Projelerin büyük kısmı teslime hazır ya da teslimi yakın tarihli.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER