05 Aralık 2019 Perşembe 15:56 Güncel

KÖRFEZ’İN İÇME SUYU HEREKE’DEN GELECEK

Körfez’in içme suyu Hereke’den gelecek

İYİ Parti Körfez Belediye Meclis Üyesi Mehmet Candemir, Hereke’de kaynağı olan Ulupınar Deresi’nin suyunun kaliteli olduğunu ve Çenesuyu gibi bir marka olabileceğini söyleyerek meclise önerge verdi

İYİ Parti Körfez Belediye Meclis Üyesi Mehmet Candemir, farklı bir konuyu bilimsel olarak araştırıp inceledikten sonra gündeme taşıdı. Candemir, Hereke’de kaynağı olan Ulupınar Deresi’nin suyunun kaliteli olduğunu ve Çenesuyu gibi bir marka olabileceğini söyledi. Meclise sunulan önerge araştırılmak üzere komisyona havale edildi.

KALİTELİ VE TEMİZ

Candemir verdiği önergede, Hereke’de kaynağı bulunan Ulupınar Deresi’nin, kurulacak olan Ambalajlı Su Entegre tesisleri sayesinde hem bölgeye istihdam, hem de belediyeye gelir kaynağı olacağını ifade ederek, “Gerekli incelemeleri yaptırdım. Bu su çok kaliteli ve temiz, içme suyu olarak değerleri çok iyi. Körfez tarihinde katma değeri en yüksek proje olabilecek bir fırsat” dedi.

KOMİSYONA HAVALE EDİLDİ

Candemir, kurulacak tesis ile 6.5 milyon kişinin ambalajlı su ihtiyacının karşılanabileceği ifade edildi. Tesislerin, ekonomik olarak bölgenin rahatlamasını sağlayacağı da açıklamalara eklendi. Verilen önerge Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt tarafından beğeniyle karşılandı ve incelenmek üzere komisyona havale edildi. Mehmet Candemir, önerge ile birlikte suyla ilgili ölçüm değerlerini gösteren raporu da sundu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

hasan tutun

07 Aralık 2019 Cumartesi 06:49

bizeskiden bu suyu kullanıyorduk evlerimizde hemde çok ucuza sonra bize zorla yuvacık suyunu dayadılarherekeye hiç bir yararı olmayan çimentoya peşkeş çektiler mehmet candemir beyi tebrik ediyorum bu suyun herekelilerin evlerine verilmesinide diliyorum

Ömer ÇELİKÇAPA

06 Aralık 2019 Cuma 00:35

Bravo kardeşim çok güzel bir çalışma

DİĞER HABERLER