29 Haziran 2020 Pazartesi 13:01 Güncel

SARI: UYARILARIMIZ CİDDİYE ALINMAZSA GEREĞİNİ YAPARIZ

Sarı: Uyarılarımız ciddiye alınmazsa gereğini yaparız

Çayırova’da Basf Türk Kimya fabrikası önünde işçilere seslenen Lastik-İş Genel Başkanı Alaaddin Sarı, "Kıdem tazminatı çocuklarımızın geleceğidir. Kıdem tazminatı iş güvencemizdir” dedi

Kıdem tazminatının 'Tamamlayıcı Emeklilik Sistemi' adı altında  işçilerden alınmasına karşı Lastik–İş, Çayırova’da bulunan Basf Türk Kimya fabrikası önünde eylem yaptı. Eyleme Disk Kocaeli Şube Başkanı Vedat Küçük, Lastik-İş Genel Başkanı Alaaddin Sarı ve Lastik-İş sendikası üyesi işçiler katıldı. Eylemde konuşan Sarı, "İşsizliğin bu kadar yoğun olduğu bir dönemde kıdem tazminatı gibi bir sorunumuz olmamalı” dedi.

KIDEM TAZMİNATIMIZA DOKUNMAYIN

Eylemde ortak bildiriyi okuyan Lastik–İş Genel Başkanı Alaaddin Sarı, "Kazanılmış olan haklara kim dokunursa ama öyle, ama böyle  gidecektir, gitmek zorundadır. Kıdem tazminatı da bunun bir parçasıdır. Kıdem tazminatı çocuklarımızın geleceğidir. Kıdem tazminatı iş güvencemizdir. Bunu her yerde dile getireceğiz, ifade edeceğiz. Önümüzdeki süreçlerde bu uyarımızı, bu söylemlerimizi ciddiye almazlarsa gereğini yaparız. İşsizliğin bu kadar yoğun olduğu bir dönemde kıdem tazminatı gibi bir sorunumuz olmaması lazım. Buradan tekrar tekrar uyarıyorum, kıdem tazminatımıza dokunmayın” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER