24 Haziran 2019 Pazartesi 13:16 Kültür-Sanat

İZMİT'TE ÇEKİLEN ATATÜRK BELGESELİ TAMAMLANDI

İzmit'te çekilen Atatürk belgeseli tamamlandı

Atatürk’ün naaşının İstanbul’dan İzmit’e getirilişi ve Ankara’ya götürülüşünü anlatan belgesel yapım “Son Yolculuk”un final çekimleri yapıldı

Yapımcılığını Levent Akçay’ın yaptığı, yönetmenliklerini Bertuğ İlerici ve Onur Azad Yılmaz’ın üstlendikleri “Son Yolculuk” belgeseli İzmit’teki final sahnesinin çekimiyle tamamlandı. Atatürk’ün ölümü sonrası Dolmabahçe’den Ankara Anıtkabir’e taşınması sırasında, naaşın İzmit’e getirilmesi ve buradan Ankara’ya naklini konu alan belgesel İzmit Atatürk Heykeli önündeki çekimlerle bitirildi. Gülcan Yaşar’ın sunumuyla çekilen 50 dakikalık “Son Yolculuk” belgeselinde o günlere tanılık eden 85 yaşındaki Aynur Özal ile ÇEKÜL Vakfı Kocaeli Temsilcisi Numan Gülşah’ın yanı sıra gönüllü İzmitliler de rol aldı.

KANALLARA KAPIMIZ AÇIK

Naaşın İzmit’e getirildiği gün Atatürk’e bir şiir okuyan Nusret adındaki bir çocuğun da canlandırıldığı dizinin montaj çalışmalarına önümüzdeki günlerde başlayacaklarını söyleyen yapımcı Levent Akçay, tüm televizyon kanallarına kapılarının açık olduğunu ifade etti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER