05 Ağustos 2020 Çarşamba 13:54 Siyaset

‘EVİNE DÖN’ ÇAĞRISIYLA İLGİLİ İKİ İSİMDEN AÇIKLAMA

‘Evine dön’ çağrısıyla ilgili iki isimden açıklama

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e evinde dön çağrısında bulunmuştu. Konuyla ilgili iki partinin il başkanları açıklamalarda bulundu

Ayasofya'nın ibadete açılması ve 24 Temmuz'daki Cuma namazına CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener katılmamıştı. Fakat geçtiğimiz günlerde Akşener, Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'ne giderek namaz kıldı. Siz bu gelişmeleri nasıl yorumluyorsunuz? sorusu üzerine Bahçeli, “Allah kabul etsin. Zillet ittifakının üç asıl ortağından ikisinin, yani CHP ile örtülü ortak HDP'nin Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerif'e menfi yaklaşımı ortadadır. Ancak İYİ Parti Genel Başkanı son hareketiyle onlardan ayrışmış, ayrı düşmüştür. Meral Hanım'ın kendisi adına hayırlı bir gelişmedir. Sayın Akşener'in böyle gitmeyeceğini, böyle ittifak olmayacağını, olsa bile bir ayağının çukura düştüğünü görüp derhal ve çok kısa süre içinde evine dönmesi doğru ve tutarlı bir davranış olacaktır. Evinde rahatı ve huzuru bulacaktır. İkbal ile idbar arasında sıkışıp kalmak yerine, kaldı ki zillete düşmektense evde olmak isabetli bir tercihtir" demişti. Bu açıklama sonrası gözler İYİ Parti kanadına çevrildi.

“İKTİDARA YÜRÜYORUZ”

Konuyla ilgili konuşan İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız, “Bu davet İYİ Parti’nin emin adımlarla iktidara yürüdüğünün göstergesidir. Sayın Genel Başkanın dediği gibi bizim evimiz Türkiye’dir. Bizim başka bir eğilimimiz yoktur. Biz kendimizi biliriz. Toplumda büyük bir şekilde İYİ Parti eğilimi var.” ifadelerini kullandı. Bu davet MHP’nin anketlerde oylarının düştüğünün göstergesi midir sorusuna Yıldız; “Başka partilerin oyları bizi ilgilendirmiyor. Bizi kendi partimiz ilgilendirir. Gördüğüm kadarıyla anketlerde oy oranımız hızla yükseliyor. İYİ Parti adım adım iktidara yürüyor. Bu söylemlerle kaybedecek vaktimiz yoktur” dedi.

SİYASETTEN ÇEKİLSİN EVİNDE OTURSUN

Yaşanan gelişmeler hakkında konuşan MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü, “Liderim Sayın Devlet Bahçeli yaşanan süreçte ve bundan sonrasını çok iyi bildiği için bir mesaj verdi. Akşener’e gel bu zillet ittifakından kop git evinde otur dedi. Meral Hanım mesajı alacak evine gidip Zillet İttifakı’nı dağıtacak. Liderim, Akşener’in anladığı dilden seviyeli ve onun için çok faydalı bir mesaj verdi. Altındakiler anlar anlamaz bilemiyorum. Anlamazlarsa biz anlatırız. Onun yerinde ben olsam siyasetten çekildiğimi söyler ve ömrümün sonuna kadar evimde yaşarım” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER