30 Haziran 2020 Salı 01:09 Siyaset

BAŞARAN: GEBZE, İSTANBUL’A BAĞLANMALI DEMEDİM!

Başaran: Gebze, İstanbul’a bağlanmalı demedim!

Gelecek Partisi İl Başkanı Ömer Faruk Başaran, “Gebze il olmazsa, İstanbul’a bağlanabilir yorumuna” açıklık getirdi. Başaran, “Niçin bu kadar sabırsız olduk? Ben Gebze İstanbul 'a bağlanmalıdır demedim” dedi

Gelecek Partisi İl Başkanı Ömer Faruk Başaran sosyal medya hesabından “Gebze’nin 82. il olması için TBMM’ye kanun teklifi veren CHP Milletvekilleri Tahsin Tarhan ve Haydar Akar’a teşekkür etmişti. Bu paylaşım sonrası yorumlar bölümünde bazı kişilere yanıt veren Başaran, bir vatandaşa yanıt verirken “Eğer il olmaz ise İstanbul’a bağlanması düşünülebilir” deyince ortalık karışmıştı. İşte tüm bu gelişmeler sonrası yeniden bir açıklama yapan Başaran, şunları söyledi: ‘’ Niçin bu kadar sabırsız olduk? Ben Gebze İstanbul 'a bağlanmalıdır demedim.. Gebze il olmalı diye TBMM’de teklif veren Kocaeli milletvekillerimizi tebrik ettim ve bu paylaşımımın  altına, İstanbul’a bağlanmalı yorumu yapılınca, bende düşünülebilir dedim.

DÜŞÜNCE BİR EYLEM DEĞİLDİR

Düşünce bir eylem değildir. Eyleme geçmeden önce düşünür ve karar veririz. Kutsal dinlerde bile düşünmek sizi günah sahibi dahi yapmaz. Ceza da verilmez. Ancak benim açıklamamı okumaktan aciz olanlar BAĞLANSIN dedi ye çevirmişler nasıl oldu ise... Bir konu ancak bu kadar çarpıtılabilirdi! Şimdi gelelim İstanbul’a bağlanması düşünülebilir ne demektir  e...Benim için mesela şu demek olabilir ;İstanbul önce ikiye ayrılır KÜÇÜK İSTANBUL Anadolu yakası, BÜYÜK İSTANBUL ise Avrupa yakası olacak şekilde iki şehir çıkar İstanbul’dan ....Bu durumda GEBZE’de Küçük İstanbul a bağlanabilir demek mantıklı olabilir. Aksi taktirde zaten yeterince büyük olan İstanbul’u daha da büyütmek hatalı olur!”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER