11 Şubat 2019 Pazartesi 12:23 Siyaset

FATMA KAPLAN HÜRRİYET, LEYLA ATAKAN'I UNUTMADI

Fatma Kaplan Hürriyet, Leyla Atakan'ı unutmadı

CHP Kocaeli Milletvekili ve aynı zamanda İzmit Belediye Başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet Leyla Atakan’ı anma mesajı yayınladı

CHP Kocaeli Milletvekili ve aynı zamanda İzmit Belediye Başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet, Türkiye’nin ilk kadın belediye başkanlarından Leyla Atakan’ı 48. ölüm yıl dönümünde unutmadı. Hürriyet, anma mesajında şu ifadelere yer verdi; 

Sevgili basın emekçisi.

Türkiye’nin tek dereceli seçimle seçilen ilk kadın belediye başkanı Leylan Atakan, kendi eseri olan Kocaeli Fuarı için toplantıya gittiği Değirmendere dönüşü geçirdiği trafik kazasında yaşamını yitireli tam 48 yıl oldu.

Meclis üyesi çalışma arkadaşları Feridun Özbay, İsmail Kolaylı ve Abdurrahman Yüksel ile İzmit için can veren görev şehidimiz Leyla Atakan, İzmit Belediye Başkanı olarak sadece 3 yıl hizmet verse de ismini ölümsüzleştirmiştir.

Leyla Atakan adı, Türkiye’nin demokratik seçimlerle göreve gelen ilk kadın belediye başkanı olarak tarih kitaplarına girse de, İzmit’i İzmit yapan çalışmalarıyla ismini saygıyla anmaya devam ediyoruz.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin halkçı politikalarıyla kentte yaşanan su problemini çözmüş, bataklık alanını şimdi bile İzmit’in en güze alanlarından biri olan Kocaeli Fuarı’na dönüştüren Leyla Atakan pek çok kooperatife planlı olarak tahsis ettiği arazilerle kentin yenilenmesine önem vermişti.

Yüreğinde duyduğu İzmit sevgisiyle birlikte önemli işlere imza atan Leyla Atakan, belediyecilik anlayışında asla particilik yapmayarak Cumhuriyet Halk Partisi’nin belediyecilik anlayışının da en güzel örneklerinden biri olmuştur.

Bu duygu ve düşüncelerle; İzmit’in sosyal ve kültürel yaşamında kalıcı izler bırakan İzmit Belediye Başkanı Leyla Atakan ve aynı elim kazada hayatlarını kaybeden, Belediye Başkanı Vekili İsmail Kolaylı, Belediye Meclisi üyesi Abdurrahman Yüksel ve Encümen üyesi gazeteci Feridun Özbay’ı ölümlerinin 48. yılında saygı, minnet ve rahmetle anıyorum.

Saygılarımla.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER