15 Nisan 2019 Pazartesi 16:48 Siyaset

HÜRRİYET RESMEN BAŞKAN: İZMİT, BELSA'YA AKIN ETTİ

Hürriyet resmen başkan: İzmit, Belsa'ya akın etti

Yaklaşık 5 bin kişi ile mazbatasını alan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, vatandaşlarla birlikte Belsa’ya yürüdü. Vatandaşlar Belsa'ya sığmadı

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, bugün mazbatasını aldı. 15 yıl sonra İzmit Belediye Başkanlığı'nı kazanan CHP’nin mutluluğu İzmit’e sığmadı. Belediye binası önünde toplanan CHP’liler, soğuk havaya rağmen saatlerce bekledi. Kalabalıktan dolayı yaşanan izdiham sebebiyle, kimi vatandaşlar baygınlık geçirdi. Baygınlık geçirenlere alanda bulunan sağlık ekipleri anında müdahale etti. Güvenlik güçleri ise Kocaeli Adliyesi’nden bu yana Hürriyet ve beraberindekilere eşlik etti. Görev teslimi sonrasında Fatma Kaplan Hürriyet belediye önüne indi.

AYIRT ETMEDEN HİZMET

Belediye binası önündeki programda ilk konuşan İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, “Mart sonu bahar dedik ve siz baharı Fatma Kaplan Hürriyet ile birlikte İzmit’e getirdiniz. Millet İttifakı olarak yola çıktığımız Fatma hanıma inandık ve bundan sonra biliyoruz ki İzmit’e ayırt etmeden hizmet edeceğine inanıyorum” dedi.

15 YILIN HEYECANI

Yıldız’ın ardından konuşan CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Şeffaf belediyecilik dedik, eşitlik var dedik ve kazandık. Fatma Kaplan Hürriyet’e ay yıldızlı rozeti takıyorum. Kendisine başarılar diliyorum” dedi. Milletvekili ve PM Üyesi Haydar Akar, “İzmitliler istedi, Fatma Kaplan Hürriyet’i başkan yaptı. 31 Mart akşamı demokratik bir şekilde Belsa’ya gireceğiz dedik ve Belsa’ya girdik. 15 yılın heyecanını görüyorum sizde. Türkiye’de yeni bir yıldız daha yaratacağız dedik. 5 yıl sonra tüm Türkiye Fatma Kaplan Hürriyet’i ve İzmit’i konuşacak” diyerek konuşmasını tamamladı.

"İZMİTLİLERE TEŞEKKÜR EDİYORUM"

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ise, “Desteğinize sağlık. Hepimiz için çok onurlu ve güzel bir gün. Allah iyi hizmetler yapmayı nasip etsin. Herkesten daha heyecanlıyım. Ama inanın 15 yıl sonra dertlere derman olmak benim için onurdur, şereftir. Bu yolda bizlere destek olan bütün İzmitlilere hiç ayırt etmeden çok teşekkür ediyorum. İnanarak yola çıktık. Bu seçimi biz kazanacağız demiştik ve dediğim gerçekleşti. Bu zorlu süreçte bizlere ciddi emekleri olan siz değerli dostlarımıza çok teşekkür ediyorum. CHP ve İYİ Parti yönetimlerine, kadın ve gençlik kollarına, meclis üyelerimiz ve adaylarımıza çok teşekkür ediyorum. Sevgili genel başkanlarım bana güvenerek bir emanet teslim etti. Bu mührü onların güveni ile telsim aldım” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER