05 Ağustos 2020 Çarşamba 16:55 Siyaset

TARHAN'DAN CHP İZMİT’E ZİYARET

Tarhan'dan CHP İzmit’e ziyaret

CHP PM Üyesi seçilen Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar ve yönetimini ziyaret etti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 37. Kurultayı’nda Parti Meclisi (PM) üyesi seçilen Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, bugün ilimizde bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Kartepe, İzmit, Dilovası, Darıca, Gebze ve Çayırova ilçe başkanlıklarını ziyaret eden Tarhan, İzmit İlçe Başkanlığı’nda açıklamalarda bulundu. 

İKTİDARIMIZI DEVAM ETTİRMEK İSTİYORUZ

Tarhan’ın ziyaretin konuşan İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, “Gururumuz oldunuz. Sizi destekleyen arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Zaten Haydar vekilimiz parti meclisindeydi. Onun yerine siz geçtiniz. Biz de İzmit ilçe örgütü olarak vereceğiniz talimatlarla İzmit’te iktidarımızı devam ettirmek istiyoruz” dedi. 

ÖRGÜTÜM BANA BÜYÜK DESTEK VERDİ

Çakar’ın ardından konuşan Tarhan, “Bundan sonraki ana hedefimiz tabanda halka inerek seçim çalışmalarımızı yapmak. Bu kurultayla ilgili özellikle örgütümün bana verdiği destekten dolayı teşekkür ziyaretinde bulunmak istedim.Kimseyi mahcup etmeyeceğim. Pandemiden dolayı insanlar çok fazla bir araya gelmiyor. Bu süreci örgütlerimle bir araya gelerek değerlendirmek istedim. Bugüne kadar partim bana yasamada görev vermişti. Bu kurultayda Kocaeli örgütünün büyük desteğiyle artık yürütmede yer alacağım. Onun için örgütüme teşekkür ediyorum. Asla örgütümün bana verdiği görev dolayısıyla kimseyi mahcup etmeyeceğim. 

EN BÜYÜK ÇALIŞMAYI KOCAELİ ÖRGÜTÜ YAPTI

Daha fazla çalışmak zorundayım. Cumhuriyetin ikinci yüzyılında CHP’nin iktidar yolunda hepimize büyük sorumluluk düşüyor. Bu sorumluluk doğrultusunda daha fazla çalışmamız gerekiyor. Siyasi partilere baktığınız zaman içinde demokrasiyi barındıran tek parti Cumhuriyet Halk Partisi. Demokratik şekilde 3 adaya da konuşma imkanı verildi.  Bizim bölgemizde de PM’ye arkadaşlarımız adaydı. Beraber çalıştık. Aynı masada oturduk; arkadaşlarımız bizzat kendilerine imzaları verdiler. Seçim sonuçlarına baktığımız zaman oylarını da verdiler. Kocaeli örgütü, Ankara’da büyük bir resim verdi. En başarılı kampanyayı yürüten belki Kocaeli idi.

İZMİT’TE BAYRAĞI DİKTİK

Kocaeli’deki partililerimiz dahi Anadolu’daki üyeleri arayıp oy istediler. Kocaeli’de her partilinin bana desteği olmuştur. Çıkmanın oldukça zor olan bir süreçte beni örgütüm seçti. Bugün İzmit’ten bayrağı diktik; Kocaeli Büyükşehir ve milletvekilliğinde çoğunluğu almak için birlikte çalışacağız. Cumartesi günü PM toplantısından sonra sokağa ineceğiz. Artık sokağa inip cumhuriyetin ikinci yüzyılında gene kurucu bir parti olarak, yeni bir anayasayı halka anlatarak tek adam rejimine son vermek için mücadele edeceğiz” dedi. 

OTURMAYA DEĞİL ÇALIŞMAYA GİDECEĞİM

Tarhan’ın ardından söz alan Çakar, “Sizin isteklerinize göre yol haritamızı belirleyeceğiz. Pandemiden dolayı kurultay çok heyecanlı geçmedi. Genel başkanın bir an önce sahaya inip illeri ziyaret etmesi hem hava yaratacak hem de ilçeleri hareketlendirir diye düşünüyoruz” ifadelerine yer verirken Tarhan, “Orada sorun yok. Biz istediğiniz zaman genel başkanı Kocaeli’ye getiririz. O yüzden pandemi sürecinin nereye varacağını görmemiz lazım. Siz istediğiniz zaman ben getiririm Kocaeli’ye. Bütün parti üyelerimden öneri istiyorum. Ben oraya oturmaya değil çalışmaya gideceğim. Kendim milletvekili olmak için değil partim için mücadele edeceğim. Parti içi kavgalarımızı bir kenara bırakıp iktidar için çalışacağız. Bizim kimseyle sıkıntımız yok. Partilinin çocuğu işsizse bunun sorumluluğu bizde” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER