14 Ocak 2020 Salı 16:28 Siyaset

TUTUŞ, BAŞKAN HÜRRİYET’İ ELEŞTİRDİ

Tutuş, Başkan Hürriyet’i eleştirdi

İzmit Belediye Meclisi AK Partili Meclis Üyesi Muharrem Tutuş, uzun bir basın açıklaması yaparak, Başkan Fatma Kaplan Hürriyet’e yüklendi

Geçtiğimiz hafta İzmit Belediyesi Meclisi’nde AK Partili Meclis Üyesi  Muharrem Tutuş’un, kürsüde izin almadan konuşma yapmak istemesi sonrası gerilim yaşanmıştı. Tutuş, bugün meclis toplantısı sonrası bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Basın açıklamasında diğer AK Partili meclis üyeleri de hazır bulundu. Tutuş şunları söyledi: “Her şeyden önce kürsü engellemeleri, söz hakkı kısıtlamaları, hatiplerimize sürekli müdahale edilerek bütünlüğün bozulması, mikrofon kapatmalar gibi müdahaleleri asla kabul edilebilir bulmuyoruz. Daha önce hiç söz vermediğinizi de görmüştük, bu kez en azından söz verip kürsü engellemesiyle karşılaştık ki bunu da sizin adınıza olumlu bir ilerleme olarak değerlendirebiliriz.

ZİRVE YAPMIŞ DURUMDA

Üzülerek takip ediyoruz. Yalan söyleme konusunda mahir kişiler üzerinden, sistematik ve mesnetsiz yalanlar üzerinden siyaset devşirme gayretleri zirve yapmış durumda. Sayın Başkan, siz kendiniz gibi düşünmeyenleri toptan yalancı, hırsız, namussuz olarak tasvir ettiğiniz için size kendi il başkanınızın ağzından bir örnekle başlayayım. Özellikle, kentimizdeki genç arkadaşlarım lütfen dikkatle dinleyin ve büyüklerinize de bu söyleyeceklerimi sorun, doğrulatın, kendiniz irdeleyin, araştırın ve kendi kararınızı verin. Diyor ki CHP il başkanı ‘1994 yılındaki İzmit büyükşehir belediyesi seçimlerinde Refah Partisi’nin adayı Osman Pepe, SHP’nin adayı ise Sefa Sirmen'di. Dönemin belediye başkanı Sefa Sirmen bıçak sırtı giden seçimler öncesinde 2000 kişiyi işe aldı. Bu sayının 3000'e yakın olduğu da söyleniyor. Bu işe alım hamlesi çok az bir farkla Sefa beye seçimleri kazandırdı. Ancak sonrasında maaş ödeyemez hale geldi. Ve temizlik işçileri çöpleri kent meydanına yıktı, adamlar haklı çünkü maaş alamıyorlardı. Ve en acısı da bu işçileri belediyeden atmak zorunda kaldı.’ diyor CHP Kocaeli İl başkanı. 

KAZANAN OSMAN PEPE

Bu vesile ile; sizin dilinizden, kalbinize de sirayet etmesini umduğum hak, hukuk ve adalet çerçevesinde hak ve görev gaspı olarak gördüğüm 1994 İzmit seçimlerinin asıl kazananı olan Sevgili bakanımız Osman Pepe'yi de sevgiyle anmış olalım. Defalarca bu kürsüde söyledim, ben kimsenin avukatı değilim. Ancak size de şunu hatırlatmak isterim; İstediğini söyleyen, istemediğini işitir. Bu dönem belediyede işe başlayan ve daha başlayacak yüzlerce personele ben sadece başarı dilemek isterdim işin aslı. Ve bunu vicdan sahibi bir insan olarak samimice yapardım. Ancak sizin siyasi hırsınız sadece işten atılan arkadaşlarımızı değil bu arkadaşlarımızı da toplumun önünde küçük düşürücü ve rencide edici bir hale sokmuştur. Vicdan sahibi bir insan, eleştirdiği bir konuya şerh düşen başka bir insanı, o konuya karşı silah olarak kullanmaz aksine o insana teşekkür eder. Bakınız sabıkalı vs. gibi iftiralar size yapışır, bize yakışmaz. İdrak etmek her zaman caizken, ifşa etmek her zaman caiz değildir.  Ancak, bütün iddialarınızın doğru olduğunu kabul bile etsek ki zaten 3-5 kişi üzerinden toptancılığa soyundunuz ve hala burayı TBMM, kendinizi de milletvekili zannederek eski ÖSYM başkanına kadar gittiniz.

BAZI SORULAR SORACAĞIM

FETÖ'den, hak, hukuk, adaletten bahsettiniz. Size şimdi bazı sorular yönelteceğim Sayın Başkan; FETÖ tiyatro mudur? Terör örgütü müdür? Bu FETÖ tiyatro idi ise, bugün Ankara' da CHP'lilerin buhar ettiği, kayıp 25 milyon için, kendi milletvekilinize niçin Fetöcü dediniz, siz de hukuki süreci bile beklemeden mevcut belediye başkanına destek mesajları atarak neden sahip çıktınız? Hak, hukuk, adalet kavramlarının da içini boşaltıyorsunuz, az kaldı...  Yok tiyatro değildi ise; 15 Temmuz şehitlerimizden, gazilerimizden, o gece ve onlarca gece tankların önüne yatan Türk milletinden ve Türkiye Cumhuriyetinin manevi şahsından özür dilediniz mi, yok akıl edemedi iseniz dileyecek misiniz ve hatta lütfen özür diler misiniz?  Özür dilemek demişken; bu hırsızları, namussuzları yeneceğiz, bu tecavüzcülere destek oluyorsun ya Allah belanı versin senin muhtar diyerek tüm AK Parti camiamızı hedef alan bu sözleriniz için milletimizden ve ilgili muhtarımızdan özür dileyip, uzlaşı uzlaşı dediğiniz kavramın içini de belki biraz doldurabilirsiniz.

ÖZÜR DİLEYECEK MİSİNİZ?

Yine özür dilemekten konu açılmışken, Gezi Parkı olaylarında Sayın Cumhurbaşkanımızın anne ve babasına ettiğiniz küfür için; tüm anne ve babalarımızdan da özür dilemek geliyor mu aklınıza yoksa unuttunuz gitti mi? Bana sorarsanız, anneler ve babalar günü gelmeden ve buradan kutlama mesajlarınızı topluma okumadan önce bu eksiğinizi de giderebilirsiniz.  Burada 5 kg elma portakal, 3 kutu gofretin hesabını soran Sayın Başkan soruyorum size; Ankara'da devletimize 2 milyon ₺ cep telefon faturası ödeten, yanınızda oturan CHP’li milletvekili arkadaşınıza hesap sordunuz mu acaba, yoksa sordunuz da biz mi duymadık? Söylediklerim dokunuyorsa eğer, bu konudaki konuşmamı burada kesebilirim.

CEDİT NE OLACAK?

Çünkü dokundu ise rahatsız oldunuz ve hem beni hem de meseleyi anladınız sayarım. Ve son olarak, çok sevdiğiniz için size bir gol pası veriyorum. Eve lazım olan, mescide haramdır Sayın Başkan.  Cedit'e param yok deyip; tamamı büyükşehir sorumluluğunda olan Üçyol projesi, halkevi meydanı, halk eğitim binası, yürüyüş yolu, Kapanönü projelerine zıplamak Cedit'i önemsemediğinizden mi yoksa bu projelerin hepsine mış gibi yaparak siyaset devşirme derdinizden mi kaynaklanıyor? Gol pası veriyorsunuz diyorsunuz ya, siyaseti kenara koydum. Buyurun ben size gol pası veriyorum, Cedit'i yapacak mısınız, yapmayacak mısınız? Yapacaksanız lütfen top ayağınıza gelince havaya bakıp tribünlere oynamayın, yok yapmayacaksanız bu işi daha fazla da uzatmayın. Burası Türkiye Cumhuriyeti Devleti Sayın Başkan, lütfen gidin projeyi yerine teslim edin, devletimiz vatandaşını asla mağdur etmez, kimsenin hakkını hukukunu da havada bırakmaz."

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER