22 Eylül 2020 Salı 14:25 Siyaset

ÜNLÜ: İL KONGRESİ TEK ADAYLI OLACAK

Ünlü: İl kongresi tek adaylı olacak

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü önümüzdeki cumartesi günü gerçekleştirilecek olan il kongresi için liste çalışmalarının devam ettiğini söyledi

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü partisinin il başkanlığında haftalık olağan basın açıklamasını gerçekleştirdi. Ünlü, Cumartesi günü gerçekleşecek 13.Olağan İl Kongresi hakkında değerlendirmelerde bulundu. Ünlü, “MHP il Kongresi tek adaylı olarak gerçekleştirilecek. İl yönetiminde yüzde 5’lik bir değişim olacak. Genel merkezle diyalog içerisinde bir kongre liste çalışması yapılmakta. Liste çalışmaları devam ediyor.” dedi.

“BAKANIMIZ ÇOK BAŞARILI”

Ünlü sözlerine, “Vahim bir salgınla mücadele ediyoruz. Vaka sayıları her gün artıyor. Hekimlerimiz, sağlık çalışanlarımız büyük mücadele veriyor. Hükümetimiz samimiyetle habis virüse karşı direniyor. Sağlık bakanımız çok başarılı. Maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyulması elzemdir” diyerek başladı.

“ALGI OLUŞTURMAYA ÇALIŞTILAR”

Ünlü basın açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı; “Liderimiz Devlet Bahçeli’nin sağlık çalışanlarına verdiği önem ortadayken birilerinin liderimizi karalamaya çalıştıklarını görmekteyiz. Bazı terbiye yoksunları liderimizin Tabipler Birliği İle ilgili eleştirilerini birileri tüm sağlık çalışanları için söylenmiş gibi algı oluşturmaya çalıştılar. Liderimize dil uzatan bukalemunlar amaçlarına ulaşamayacaklardır. Böylesi kırılgan dönemde hükümeti ve devleti hedef almaya niye ihtiyaç duyuluyor.

“NEFESİMİZİ ENSELERİNDE HİSSEDECEKLER”

Salgından toplumsal hareketlenme mi arzulanıyor. Türk Tabipler Birliği sürekli korku aşılıyor. Bir kez olsun Türkiye düşmanlarına ses çıkarmazlar ve karamsarlık yayarlar. Adı Türk olan ama karanlık bir oluşum olan bu yapı milletin özlemlerini paylaşmamaktadır. Türkiye’ye husumet besleyen mihraklara her zeminde karşı çıkmaya devam edeceğiz. Fitne yaratmak adına söylemlerde bulunanlar MHP’nin nefesini enselerinde hissedeceklerdir. Devletin yanında olmayanlar olduğu sürece MHP var olmaya devam edecektir. Ne yaparsanız yapın başaramayacaksınız.

“YÜZDE 5’LİK DEĞİŞİM OLACAK”

13’ncü olağan kurultayımızı önümüzdeki cumartesi günü SEKA Uluslararası Kongre Merkezi’nde gerçekleştireceğiz. Virüse karşı önlemlerin had safhada olduğu bir kongre olacak. Tüm protokolümüzü toyumuza bekliyoruz. MHP il Kongresi tek adaylı olarak gerçekleştirilecek. İl yönetiminde yüzde 5’lik bir değişim olacak. Genel merkezle diyalog içerisinde bir kongre liste çalışması yapılmakta. Liste çalışmaları devam ediyor. Kongre divan başkanlığını Sakarya Milletvekili Levent Bülbül yapacak.

“SUNİ GÜNDEMLERLE UĞRAŞMAYIN”

CHP İl Başkanının çöp varilinin önünde cam toplayan vatandaşla ilgili söylemleri oldu. MHP olarak suni gündemlerle hareket etmiyoruz. Ülkemin gündemi Oruç Reis, Akdeniz’de hidrokarbon gazı aranmasıdır. Biz suni gündemlerle uğraşacağınıza gerçek gündemlerle uğraşın diyoruz. Barolar birliği ile ilgili olarak bir açıklama yapıldı mı? Yapılmadı. Yunan Medyası Cumhurbaşkanına küfürlü manşet atarken neden kimse sesini çıkarmadı.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER