09 Mayıs 2021 Pazar 17:08 Güncel

BAŞKAN KOCAMAN’DAN ORGANİK TARIMA DESTEK

Başkan Kocaman’dan organik tarıma destek

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan tam kapanma genelgesine uygun olarak ilçe genelinde çalışmalarına devam eden Kartepe Belediyesi, tarımsal kalkınmaya da destek olmaya devam ediyor

Kartepe Belediye Başkanı Av. Mustafa Kocaman’ın seçim beyannamesinde yer alan tohum ve fide destekleri projesi kapsamında ilçe genelinde amatör veya profesyonel olarak  tarımla ilgilenen Kartepelilere ücretsiz olarak 51 bin fide dağıtıldı. Daha önce bu kapsamda “her yıl 1100 adet meyve fidanı toprakla buluşuyor” projesini de hayata geçiren Başkan Kocaman, ata tohum ve fideleri ile organik üretime, milli ve yerli üretime destek olmak için tohum ve fide teşviklerinin çok önemli olduğunu vurguladı.  

HER MAHALLEDE ÜCRETSİZ DAĞITILDI

Kartepe Belediye Başkanı Av. Mustafa Kocaman’ın talimatıyla, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından tüm mahallerde salatalık, karpuz, kavun, domates, biber ve patlıcan fideleri Kartepelilere ücretsiz olarak dağıtıldı. Başkan Kocaman da dağıtıma eşlik ederek hemşehrileriyle hasbihal etti.

TARIMSAL KALKINMA DESTEKLERİMİZ DEVAM EDECEK

Kartepe Belediye Başkanı Av. Mustafa Kocaman, “Hükümetimizin tarım vizyonu ve politikaları çerçevesinde, ata tohumu ve fide teşviklerimizle organik üretimi desteklemeye devam ediyoruz. Bizlere emanet edilen cennet vatanımızı en iyi şekilde korumak, her bir karış toprağını en verimli şekilde kullanmak boynumuzun borcudur. Vatandaşlarımızın evlerinden çıkamadığı bu süreçte biz onlara gidelim dedik. Tam kapanma döneminde üreticimize ve tüketicimize, alışveriş zorluğu yaşatmadan, ilçemizdeki tarımı desteklemek, çocuklarımıza fideyle tanışarak fideden mahsüle giden süreci öğretebilmek ve tam kapanma döneminde hemşehrilerimizin verimli ve üretken bir süreç geçirmelerini sağlamak için 51 bin adet meyve sebze fidemizi Kartepeli hemşehrilerimizle buluşturduk” açıklamasında bulundu.   

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Eşmeli

09 Mayıs 2021 Pazar 21:32

Sayın Başkan o dağıttınız fideler ata tohum diyorsunuz ya yine akp söylemi o fidelerden bir tane tohum alın ve Ertesi yıl bir tane fide yetiştirene helal olsun onlar hibrit. Sayın başkan hibrit yerli ve milli ata tohum mu görmedin veya bilmiyorsun tabi Buda güzel bir olay bu fidelerin dağıtılması bari millete yerli ve milli ata tohum demeseydiniz doğrunu zaten kimse sormazdı sizde bilerek yada bilmeyerek yalan söylememiş olurdunuz

DİĞER HABERLER