06 Aralık 2021 Pazartesi 12:11 Güncel

CHP’Lİ GENÇLER, SEYİR TEPESİ’NİN AKIBETİNİ SORDU

CHP’li gençler, Seyir Tepesi’nin akıbetini sordu

CHP Kartepe İlçe Gençlik Kolları, Kartepe’de yamaç paraşütü alanına yapılması planlanan Seyir Tepesi’nin akıbetini sordu

Kartepe’de bulunan yamaç paraşütü alanına giden ve burada incelemelerde bulunan CHP Kartepe İlçe Gençlik Kolları, yaptıkları inceleme sonrasında basın açıklaması yaptılar.  CHP Kartepe Gençlik Kolları Başkanı Kadir Keskin yaptığı açıklamada, “Doğa sporlarının turizm pastasında önemli yer tuttuğunu, Kartepe'nin yamaç paraşütü için uygun koşulları sağladığını biliyoruz ancak gelin görün ki bu spor dalının kıymetini bilen bir tane yetkili yok. Önceki dönem Kartepe Belediye Başkanı Merhum Hüseyin Üzülmez döneminde bu spor dalı desteklenmiş ve festival dahi düzenlemişti. Ancak bugün görüyoruz ki, pankart açıp üyesiyle aldıkları oy üzerinden ahkâm kesenler, vaat ettiklerinin matematiğini yapmaz olmuşlar. Kartepe’ye, Kartepeliye seçimde vaat ettiğiniz kaç tane projeyi yaptınız? Siz önce bunun hesabını verin? Bunun matematiğini yapın” dedi.

“HALKLA DALGA MI GEÇİYORSUNUZ?”

 “İlçemize ismini veren doğa harikası Kartepe dağımızın eteklerinde yapılan yamaç paraşütü sporuna özel, paraşütçülerin ve bu muhteşem manzarada uçan kanatları seyretmeye gelecek seyircilerin ihtiyaçlarını karşılayacağı seyir terasını yapacağız” diyenlere buradan sesleniyoruz şeklinde konuşan  Keskin, “Bırakın seyir tepesini yapmayı da 5 yıl önce dikilen tabelayı kaldırıp en azından çeki düzen verin bu alana. Rahmetli Hüseyin Üzülmez dönemine ait tabela halen burada duruyor. Anısını mı yaşatıyorsunuz yoksa onun vaatlerinin devamı olan seçim beyannamesinde değişikliğe gitmesek de bu halk anlamaz deyip, vatandaşın aklıyla mı dalga geçiyorsunuz” ifadelerini kullandı.

“GENÇLER KAPININ ÖNÜNE KOYULDULAR”

“Bırakın paraşüt tepesine böyle bir seyir terasının yapılmasını Kartepe Belediyesi Yamaç Paraşütü Spor Kulübü kapatıldı” diyen Keskin, “Bölgemizi, beldemizi birçok yerde ismi ile temsil edebilecek gerçekten özel bir spor dalı olan yamaç paraşütü sporunu yapan genç kardeşlerimiz hangi bahane ile kapının önüne koyuldu bilmiyoruz. Oysa paraşüt tepesinde son derece renkli müsabakalara hem görsel olarak hem de sportif anlamda civar illerden ciddi sayıda insanlar gelebilirdi. Gerçek anlamda turizme değer katacak, gençlere yeni bir aktivite olacak olan yamaç paraşütü Kartepe’nin göz bebeği olma yolunda güzel bir adımken neden bugün bu halde sorarız sayın yetkililere” şeklinde konuştu.

“BÖYLESİ FAALİYETLERİN ÖNÜ KAPATILMAMALI”

Türkiye’de madde bağımlılığı sorununun iktidarın göstermek istediğinin aksine her geçen yıl derinleştiğine, ekonomik kriz ve artan yoksulluk ile birlikte madde bağımlılığının daha da yaygınlaştığına işaret eden Keskin, “Aile dramlarına neden olan madde bağımlılığı sorunuyla mücadelede iktidarın sadece güvenlik boyutuyla konuyu ele alması yetersiz. Mücadelede sosyal destek programları uygulanmalı ve gençler spor aktiviteleri ile farklı alanlara çekilmeli. Türkiye’deki madde bağımlılığı sorununun, binlerce gencin yaşamına mal olduğunu, hayattan kopardığını, aileleri depresyona ittiğini ve toplumda onarılmaz yaralar açtığını bile bile böylesi faaliyetlerin önü kapatılmamalı. Spor gençlerimizin hayatında önemli bir yer tutmakta. Bu bağlamda da Yamaç Paraşütünün bir an önce aktifleştirilmesi önemli” dedi.

“KARTEPE’YE YAPILAN KÖTÜLÜKTÜR”

Sözlerine devam eden Keskin, “Fiziki yapısı ve eşsiz güzelliğiyle sadece kayak ve diğer kış sporları değil, yamaç paraşütü olanaklarını da sunarak, sporcularına ve bölgeye gelen tatilcilere farklı aktivitelerle buluşturmak varken bu spor kulübünü kapatmak gençlere ve Kartepe’ye yapılan bir kötülüktür. Gençleri düşünmek, gençlerin yanında olmak demek dört duvar arasına sıkıştırılmış binalarda küçük aktivitelerle avutmak demek değildir. Ufku açan, heyecan katan, birlik ve beraberliklerini arttıran faaliyetlerde buluşturabiliyorsanız, gençler adına bir şeyler yapıyorsunuzdur. Karar alma süreçlerine gençleri dâhil etmeyi, belediye ve bölgesel yönetimlerin gençlik ihtiyaç ve çıkarlarını tespit etmesini sağlamayı, gençlerin kendi problemlerine çözüm üretilmesinde aktif aktörler olmasına katkıda bulunmayı hedefleyen bir yerel yönetim anlayışı yok maalesef. Bu yüzden de Kartepe’de gencin adı da yok, yeri de” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER