06 Aralık 2021 Pazartesi 13:45 Güncel

KÖRFEZ BELEDİYESİ'NDE 5 PERSONELE SORUŞTURMA

Körfez Belediyesi'nde 5 personele soruşturma

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt’ün 'Sahte iş bitirme' belgeleriyle ilgili yaptığı başvuruda belediyenin Yapı Kontrol Müdürlüğündeki 5 personele soruşturma izni çıktı

Körfez Belediyesinde önceki dönemlerde görev yapmış bir memur, bir müdür ve bir başkan yardımcısının adının karıştığı iddia edilen olayda, 100’e yakın firmaya haksız şekilde iş bitirme belgesi verildiği, 10 milyonlarca liralık işlerin yapılmış gibi gösterildiği, bu firmaların bu belgelerle pek çok ihaleye girdiği öne sürülmüştü.

HAYALİ İŞ BİTİRME BELGELERİ

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt bu iddialar üzerine suç duyurusunda bulundu. Hayali iş bitirme belgeleriyle; evrakta sahtecilik, görevi kötüye kullanma ve Kamu İhale Kanununa muhalefet aracılık yapıldığı iddialarından yola çıkan Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şubesi ekipleri temmuz ayında belediyeye şafak baskını yapmıştı.

RAPOR BAKANLIĞA GÖNDERİLDİ

Bazı bilgisayarlara el koyan polis, incelemelerini yaptıktan sonra bilgisayarları belediyeye teslim etti. Konuyla ilgili rapor hazırlayıp bakanlığa gönderdi. 6 ay önceki süreçte müfettiş gönderilirken müfettişin de raporu hazırlandı. Söğüt’ün başvurusuyla beraber başlayan sürecin ardından geçtiğimiz Perşembe günü Körfez Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü'nde çalışan 5 personel için soruşturma izninin çıktığı öğrenildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER