02 Mart 2021 Salı 15:08 Güncel

LASTİK İŞ’TEN HASTANELERE MONİTÖR DESTEĞİ

Lastik İş’ten hastanelere monitör desteği

Lastik İş Sendikası Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı hastanelerde tedavi gören hastaların kullanımına sunulması için hasta başı monitörleri aldı. Monitörler gerçekleştirilen törenle il sağlık müdürlüğüne teslim edildi

Lastik İş Sendikası, Brisa, Goodyear, Pirelli, Prometeon fabrikalarının desteğiyle pandemi döneminde en çok ihtiyaçlardan olan hasta başı monitörlerinden 40 adet İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağışladı. Tryp By Wyndham Otel’de gerçekleştirilen törende İl Sağlık Müdürü Yüksel Pehlevan, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Ahmet Sarıışık, Lastik İş Sendikası Genel Başkanı Alaaddin Sarı, Yönetim Kurulu Üyeleri, Necdet Ulusoy, Salih Gül, Alperen Şakacı, Prometeon İnsan Kaynakları Müdürü Okan Vural, Pirelli İnsan Kaynakları Müdürü Francesco Ballabene, Brisa İnsan Kaynakları Müdürü Murat Şahin, Goodyear İnsan Kaynakları Müdürü Serkan Işık hazır bulundu.

TEŞEKKÜR ETTİ

Pandemi kuralları çerçevesinde düzenlenen programda ilk söz alan İl Sağlık Müdürü Yüksel Pehlevan, “Yaklaşık 1 yılı aşkın bir süreden beri pandemi süreciyle yoğun bir mücadele içindeyiz. Bakanlığmız, devletimiz, halkımız ve sağlık personellerimiz bu savaşta büyük özveride bulunarak bu aşamalara geldik. Hastanelerimizin yapısı eskiye göre çok daha iyi ama lastik sektörünün değerli katılımcılarıyla hastanelerimizin ihtiyacını görecek hasta başı monitör yemininde bulundular. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Bütün hastalarımıza şifa diliyorum” şeklinde konuştu.

‘UYARIDA BULUNDU’

Normalleşmeyle birlikte yeni bir sürece girdiğimizi ifade eden Pehlevan, “65 yaş üstü aşılamayı büyük oranda tamamlanmak üzereyiz. Özellikle normalleşmeden sonra bazı konulara dikkat çekmek istiyorum. Normalleşmenin devam etmesi için aşırı hassas davranmamız lazım. Esnaflarımız vatandaşların üzerine düşen görevler var. İstatistiklere göre Covid-19 salgınına 20 40 yaş arası daha çok yakalanıyor. Maalesef ölümlerin bir kısmı 60 yaşından sonra başlıyor. Önümüzdeki hafta bilim kurulunun önerileriyle risk gruplarına göre aşılama devam edecek. Önlemleri kesinlikle göz ardı etmemeliyiz. Gerçekten zor bir süre atlatıyoruz” dedi.

‘BÜYÜK İŞ BAŞARDILAR’

Sözlerini sürdüren Pehlevan, “Kocaeli, 24 saat çalışan Türkiye sanayisinin merkezi durumunda. Ha diye fabrikaları kapatamazsınız. Sanayiyi engelleyemezsiniz. Sağlık altyapımız bu süreçte yoğun bir efor sarf etti. Çok şükür olağanüstü bir durum yaşamadı. Değerli lastik sektörünün katılımlarıyla güzel bir iş başardılar. Hastanelerimizin ihtiyacı olan hasta başı monitörleri ile daha konforlu hizmetler verilecek. İnşallah hep beraber toplumun bütün kesimleri ve vatandaş olarak hepimizin gayretiyle bu süreci güzel bir şekilde atlatacağımıza inanıyorum” dedi.

‘DAHA KONFORLU HİZMET’

Konuşmasının ardından hibe edilen cihazları tanıtan Yüksel Pehlevan, “Bu cihazlar hastanın nabız, tansiyon, kan oksijen seviyelerini takip ediyoruz. Gerektiğinde merkezi sistemden de görülebiliyor bu seviyeler. Sadece Covid-19 sürecinde değil ilerleyen süreçlerde de hasta takininin olduğu her yerde kullanılacak. Sağlık bakanlığının büyük desteği, Lastik İ sendikasının da duyarlılığı ile hastalarımıza daha yakın daha konforlu ve teknolojik salık hizmeti sunacağız” ifadelerini kullandı.

‘MOTİVASYONA KATKI SAĞLADIK’

Pehlevan’ın ardındna konuşan Lastik İş Genel Başkanı Alaaddin Sarı, “Hastalık döneminde fabrikalarımızın gösterdiği duyarlılığı alkışlıyorum. Malzeme sayısı 30’un üzerinde ama önemli olan olağanüstü hadislerde toplum olarak birbirimize destek olmamızdır. Bu bir moral ve motivasyondur. Birbirimize dayanışma içinde olduğumuzun göstergesidir. Hastalığı dayanışma duygusu içinde atlatacağız. Hassasiyetlere dikkat ettiğimiz sürece bu süreci en iyi şekilde atlatacağız” diye konuştu.

‘SONA DOĞRU GELİYORUZ’

Sarı konuşmalarının devamında “Konuyla alakalı biraz daha dikkat etmek zorundayız. Her ne kadar psikolojimiz bozulduysa da sonuçta aşının gelmesiyle sona doğru geliyoruz. İnanıyoruz ki önümüzdeki süreçte daha güneşli ve güzel günler olacaktır. Hastalık sürecinde ciddiyeti kesinlikle üzerimizde tutmamız gerekiyor. Bir takım yaklaşımlar var bize bir şey olmaz düşüncesi doğru değil. Hastalığı yaşayan biri olarak bana sorarsanız Covid-19 nedir diye Covid nefestir. Nefes alamamak kadar kötü bir şey yok” diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER