24 Nisan 2019 Çarşamba 12:51 Güncel

VADİ İZMİT'E 'YILIN EN İYİ LÜKS KONUT PROJESİ' ÖDÜLÜ

Vadi İzmit'e 'Yılın En İyi Lüks Konut Projesi' ödülü

Bektaş İnşaat'ın Gültepe mevkiinde kat karşılığı yapımını sürdürdüğü 433 konutluk Vadi İzmit Projesi’nde sona yaklaşıldı. Diğer yadan proje “Yılın En İyi Lüks Konut Projesi’’ ödülünü almanın gururunu yaşadı

İzmit Belediyesi’nin Bektaş İnşaat ortaklığında kat karşılığı Gültepe mevkiinde yapılan 433 konutun çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Bektaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Cumali Bektaş dün şantiye alanında basın mensuplarıyla bir araya gelerek çalışmalar hakkında bilgi verdi. 150 milyon liralık proje kapsamındaki konutların yüzde 55’inin satıldığını ifade eden Bektaş, 4 ay sonra anahtarları teslim edeceklerini ifade etti.

GURURUNU YAŞAMAKTAYIZ

Bektaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Cumali Bektaş, “2017 yılının Eylül ayında, İzmit halkının yoğun katılım gösterdiği temel atma töreniyle yapımına başladığımız Vadi İzmit Konut Projemiz’de 18 ayı geride bırakmış bulunmaktayız. Şirketimizin 30 yıla yaklaşan inşaat sektörü tecrübesinin ışığında, büyük bir coşku ve heyecanla yapımını sürdürdüğümüz 433 konut ve ticari alandan oluşan Vadi İzmit Projemiz ’in yüzde 80’lik yapım aşamasına gelmiş durumdayız. Geride bıraktığımız 18 ayda, yaşanan tüm ekonomik ve siyasi olumsuzluklara rağmen büyük bir projenin üretimini durdurmak bir tarafa, üretim hızını dahi düşürmeden bu noktaya getirmenin haklı gururunu yaşamaktayız” ifadelerini kullandı.

YILIN EN İYİ LÜKS KONUTU

Bektaş, “Türkiye inşaat sektöründe büyüklüğü herkes tarafından bilinen çoğu inşaat şirketi, iflas ederken veya yaşadıkları finansal sıkıntı ve satış sorunları nedeniyle projelerini durdurma kararı alırken Bektaş İnşaat olarak hiçbir şekilde faaliyetlerimizi durdurma veya yavaşlatmayı düşünmedik. Vadi İzmit Projemizin gerek projelendirme aşaması gerekse üretim aşamasında çok titiz ve detaylı çalıştık. Yatay mimarisi ve lüks detaylarıyla sadece İzmit’in değil Türkiye’nin de en lüks konut projesini hayata geçirme amacıyla başladığımız Vadi İzmit Projesi, İzmit halkının da desteği ile onlarca inşaat projesinin kıran kırana yarıştığı Türkiye Marka Ödülleri’nde ‘’ Yılın En İyi Lüks Konut Projesi’’ ödülüne layık görüldü” şeklinde konuştu.

DAİRELERİN YÜZDE 55’İ SATILDI

Bektaş şu ifadelere yer verdi: “Girdiğimiz bu yarışta aldığımız 'Yılın En İyi Lüks Konut Projesi' ödülünü Kocaeli halkına ve Bektaş inşaat kalitesine güvenen tüm dostlarımıza armağan ediyoruz. 4 ay sonra anahtarlarını sahiplerine teslim etmeye başlayacağımız Vadi İzmit Projemizde bu zamana kadar emeği geçen başta İzmit Belediyesi’nin değerli çalışanlarına ve yöneticilerine, Bektaş İnşaat‘ın tüm çalışanlarına sonsuz teşekkürlerimizi ve şükranlarımızı sunuyoruz. Dairelerin yüzde 55’i satıldı. Bitmeye yakın projede insanlar daire bulmakta sıkıntı çekebilir”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER